Home Site Map Kontakt
akte.com.pl
SerweryWirtualizacja w małej Firmie

Wirtualizacja Serwerów zmniejsza koszty - nawet w małych firmach

 

 Wirtualizacja-VMware

    Od kilku lat wirtualizacja serwerów jest chlebem powszednim dla dużych przedsiębiorstw, zwłaszcza w sektorze finansowym. Jednakże polityka większości firm wprowadzających systemy do wirtualizacji pozwala na sprowadzenie tej technologii również pod strzechy małych przedsiębiorców a nawet osób prywatnych.

 

Brzmi niewiarygodnie ? Poczytajcie...

 

Wirtualizacja Serwerów

Na czym polega Wirtualizacja ?

 

Wirtualizacja Konsolidacja SerwerówW najprostszym wydaniu jest to instalacja więcej niż jednego serwera na jednej fizycznej maszynie.

 

Oznacza to w praktyce, że na jednym komputerze pełniącym rolę serwera możemy zainstalować  kilka maszyn wirtualnych, spełniających różne role.

 

i tak powyżej przedstawiamy typowy układ dla organizacji małych i średnich przedsiębiorstw (pomiędzy 15 - 150 stanowisk):

 

- Serwer Windows 2008 R2 pełniący rolę Active Directory

- Serwer Windows 2008 R2 pełniący rolę serwera Terminali

- Serwer Windows 2008 R2 pełniący rolę serwera aplikacji

- Serwerr Linux pełniący rolę bramy internetowej, firewalla, serwera VPN

Czytaj dalej:  Wirtualizacja Serwerów
  
Co to jest serwer?

Serwery

Dzięki pracy wydajnych, stabilnych serwerów praca z programami i urządzeniami sieciowymi może być łatwiejsza niż kiedykolwiek! Już nie trzeba się martwić oto, gdzie są dane, nad którymi pracowało kilka osób. Wszystko znajduje się pod ręką. I to szybciej niż myślisz. I tylko dla osób do tego powołanych.
W naszej ofercie znajdują się (w zależności od potrzeb) serwery oparte na uznanych na całym świecie dystrybucjach Linux oraz systemach firm Novell (NetWare) i Microsoft (Windows).

Czytaj dalej:  Co to jest serwer?
 

Serwery

Każda rozwijająca się firma wie jak ważne są odpowiednio zaprojektowane i wdrożone projekty informatyczne. Praca każdego wręcz działu jest zależniona od sprawnego systemu informatycznego, szybkiej sieci komputerowej orazprawidłowego i nadzorowanego dostępu do danych.

 

Im więcej komputerów, tym trudniej opanować taki system. Dlatego na pewnym etapie rozwoju przedsiebiorstwa niezbędne jest wdrożenie jednostki centralnego zarządzania, czyli krótko mówiąc serwera.

 

Serwery w zalezności od zapotrzebowania oraz budowy infrastruktury mogą spełniać różnorakie role.

 

Czytaj dalej:  Serwery