Home Site Map Kontakt
akte.com.pl > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z pamięci FLASH

karty

Znikające dane

 

Karty pamięci zdobyły szturmem serca ludzi. W zasadzie można powiedzieć, że używamy ich wszędzie: w aparatach cyfrowych, komputerach, komórkach a ostatnio wyparły nawet  nieśmiertelne prawie płyty CD / DVD w odtwarzaczach domowych. Mają wiele zalet - można  używać jako napęd wymienny, bez potrzeby użytkowania specjalistycznego oprogramowania, są szybkie i łątwe w obsłudze.

 

Nawet wada w postaci ogromnej ilości typów kart nie zniechęciła do ich użytkowania. W chwili obecnej karty pamięci (a  należą do nich również PenDrive) są tak powszechnym nośnikiem informacji, że zaczynamy na nich przenosić i przechowywać informacje...

 

Odzyskujemy dane z kart pamięci wszystkich typów.

Z większości uszkodzeń jesteśmy w stanie wydobyć Państwa dane. W przypadku braku dostępu do danych prosimy o kontakt z konsultantem.

 

 

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

macierz-raidObniżone koszty technologii informatycznych spowodowały, że macierz RAID, zarezerwowana niegdyś jedynie dla specjalizowanych serwerowni, zagościła pod domowe strzechy.

 

Tak przydatne cechy macierzy RAID jak zabezpieczanie przed uszkodzeniem fizycznym dyskow twardych, przyspieszanie podsystemu dyskowego poprzez naprzemienny zapis czy możliwość podłączania dysków w czasie pracy (hot plug) czynią z nich doskonałe narzędzie pracy.  Niestety także macierze RAID ulegają często uszkodzeniu.

Odbudowaliśmy spójności macierzy RAID dla znanych na rynku firm.

Dzięki naszej interwencji odzyskane zostały cenne dane a firmy mogły sprawnie i szybko wrócić do swoich działań. W przypadku uszkodzenia macierzy RAID najlepiej dzwonić:  

784 380 784 - Waldemar Konieczka (główny specjalista)

 

 

Odzyskiwanie danych z dysków twardych

seagate_dysk_sataOdtwarzanie danych z dysku twardego.

Nasza firma wyspecjalizowała się w odzyskiwaniu danych z dysków twardych, ponieważ większość ważnych dla nas danych przechowujemy właśnie na dyskach twardych. Oczywiście używamy napędów takich jak karty pamięci czy pendrive, jednak są to głównie napędy przenośne, które służą do transportowania, a nie przechowywania danych.

 Dlatego jeśli zdarzyło sie Państwu uszkodzenie dysku twardego - najlepiej powierzyć ten przypadek specjalistom. Ponad 10 lat doświadczenia oraz nowoczesne urządzenia gwarantują najwyższy poziom wykonania usługi.

 

 

 

Odzyskiwanie Danych Download

Pobierz za darmo programy do odzyskiwania danych

 
 

Odzyskiwanie danych

822171_26245287Odzyskiwanie Danych to proces przywracania dostępu do danych zapisanych na dowolnym nośniku lub odtwarzania fizycznego zapisu w celu otrzymania pierwotnej struktury danych. Dzięki specjalistycznemu laboratorium, nasza firma odzyskuje dane ze wszystkich rodzajów nośników, wszystkich systemów operacyjnych niezależnie od rodzaju uszkodzenia nośnika.

 

Czytaj dalej:  Odzyskiwanie danych
 

Co to jest RAID ?

Zabezpieczenie danych - mechanizmy RAID

Co to jest RAID 0, 1 i 0+1 ?

RAID jest to określenie mechanizmu odporności na uszkodzenia. Inna nazwa to macierz dyskowa. Powstał on z myślą o bezpieczeństwie danych na wypadek awarii twardego dysku, ułatwiając odzyskiwanie danych. Rozróżniamy następujące typu RAID: 0,1,0+1. W zasadzie RAID 0 nie łapie się do definicji ze względu na to,  że nie ma on na celu ochrony danych przed uszkodzeniami lecz zwiększenie wydajności.

 

Czytaj dalej:  Co to jest RAID ?
 

Jak uniknąć straty danych?

Profilaktyka chroniąca przed utratą danych

http://obrazki.elektroda.net/1_1290070928.jpgIstnieje jednak kilka sposobów na zabezpieczenie się przed utratą danych. Metody te nie gwarantują 100 % niezniszczalności danych, lecz pomagają w prosty sposób zmniejszyć prawdopodobieństwo katastrofy.

 

 

Zastosowanie się do zaleceń profilaktycznych wymaga od nas zaangażowania i odrobiny czasu. Na pewno jednak warto poświęcić kilka godzin, aby ustrzec się utraty efektów kilkumiesięcznej pracy i nie korzystać z usługi, jaką jest odzyskiwanie danych.

 

Odzyskiwanie Danych - Poradnik

http://foto.favore.pl/2011/1/27/2/275367_1296092003053_o.jpgUtrata istotnych informacji to jedno z największych nieszczęść dla użytkownika komputera. Wprawdzie większość utraconych danych można odzyskać dzięki usłudze odzyskiwanie danych, to jednak łatwiej jest zapobiegać katastrofom, stosując się do poniższych zaleceń. Dzięki temu, nawet w przypadku utraty cennych informacji, możliwe będzie odzyskanie plików z feralnego nośnika.


Kilka porad, które pomagają utrzymać dane w należytym porządku:

  • Regularnie twórz kopię bezpieczeństwa ważnych danych najlepiej na płycie CD lub innym trwałym nośniku, nie narażonym na uszkodzenie w przypadku awarii komputera;
  • Ważne dla firmy dane powinny znajdować się na osobnej partycji, na której nie ma niezwiązanego z działalnością oprogramowania, odzyskiwanie danych być może nie będzie konieczne;
  • Regularnie sprawdzaj dysk programem diagnozującym: scandisk, chkdsk lub innym (zależnym od systemu operacyjnego) oraz dokonuj defragmentacji dysku twardego;
  • Zadbaj o to, by Twój dysk był odpowiednio chłodzony - badania dowodzą, że podniesienie temperatury dysku twardego o 1 stopień zwiększa możliwość awarii o 3% a co za tym idzie potrzebę skorzystania z usług profesjonalistów.

 

 

Informacje dodatkowe

odzyskiwanie-danych-labolatoriumNie wszystkie przypadki odzyskiwania danych można określić i opisać - jeśli posiadacie Państwo nośnik lub uszkodzenie struktury danych nieznanego typu prosimy o kontakt z labolatorium odzyskiwania danych 0801 000 784

 

 

Kasowanie Danych

http://www.sawo-recykling.pl/files/header_images/13.jpgNiszczenie, Utylizacja, Kasowanie danych

Jeśli z komputera korzysta kilka osób lub użytkownik postanawia go sprzedać lub pożyczyć, należy zadbać, aby zawarte w nim poufne dane pozostały niedostępne dla innych.

 

Zwykłe usunięcie danego pliku i opróżnienie kosza nie gwarantuje, że plik zniknął na zawsze. Istnieją różne sposoby odzyskiwania usuniętych dokumentów nawet po ponownym sformatowaniu dysku twardego.

 

Czytaj dalej:  Kasowanie Danych