Home Site Map Kontakt
akte.com.pl > Archiwizacja

Archiwizacja Danych Online

Archiwizacja danych Online

W czasach, gdy wykonujemy tysiące zdjęć, edytujemy setki dokumentów tygodniowo, odbieramy maile ze 100 MB załącznikami archiwizacja staje się równie niezbędna jak internet. Zresztą rozwój internetu wykrystalizował nową usługę - archiwizacji danych online - najczęściej w tzw. chmurze.

 

Czym jest archiwizacja danych?

885628_76109077Archiwizacja danych to proces, w którym wykonuje się kopie danych w pamięci masowej po to aby móc je magazynować długoterminowo. Archiwizacji podlegają dane, które tworzy i przechowuje użytkownik danego komputera, pliki, które tworzą bazy danych, dane zapisywane na partycjach oraz oczywiście dane z całego dysku twardego.

Po internecie krąży sentencja: Ludzie dzielą sie na tych, którzy wykonują backup i tych, którzy beą go robić. Jest to nawiązanie do ważnej kswestii- każdy nośnik kiedyś się zepsuje, dlatego regularna kopia zapasowa chroni nas przed korzystaniem z kosztownego odzyskiwania danych.

 

 

Szyfrowanie danych

730475_63351481Szyfrowanie danych

Globalizacja Internetu z jaką obecnie mamy do czynienia pociąga za sobą konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu świadczonych w nim usług. Internet przestaje być siecią o statusie "eksperymentalnym", staje się środkiem do prowadzenia biznesu.

 

Za pomocą globalnej sieci dokonuje się marketingu, sprzedaje towary i usługi. Internet łączy też oddziały firm za ułamek kosztów jakie musiały by ponieść one w wypadku posiadania prywatnej sieci rozległej. Użytkownicy płacą, ale i wymagają, wymagają zaś przede wszystkim poufności, wiarygodności i bezpieczeństwa swoich danych wędrujących po globalnej sieci. Wymagań tych Internet jeszcze niedawno nie mógł spełnić.

 

Czytaj dalej:  Szyfrowanie danych
 

Streamer

streamer-hp-storageworks-ultrium-3280Co to jest Streamer?

Streamer to urządzenie służące do archiwizacji danych komputerowych na taśmach magnetycznych. Streamery pozwalają na zapisanie na taśmach bardzo dużej ilości informacji (kilkaset gigabajtów) i z uwagi na długi czas dostępu do danych, nie nadają się do korzystania z nich jak z dysków twardych czy napędów optycznych typu CD lub DVD.

 

 

Zazwyczaj streamerów używa się do backupów serwerów komputerowych umożliwiających odzyskiwanie danych.

 

Czytaj dalej:  Streamer
 

Archiwizacja Danych (Backup)

1163837_51679668Jak zapewnić bezpieczeństwo swoich danych?

Pomimo, że świadomość potrzeby archiwizacji danych jest wśród użytkowników komputerów bardzo wysoka, to na co dzień tylko mała część stosuje się do wytycznych, opracowanych przez specjalistów od archiwizacji i zabezpieczania danych. Czasem jednak okazuje się, że wszystkie informacje, które są nam potrzebne do pracy znajdowały się na feralnym nośniku.

 

Archiwizacja Danych

archiwizacja-danych

Archiwizacja Danych

Regularne sporządzanie kopii zapasowych to ważny czynnik ery komputerów. Znakiem naszych czasów jest to, iż do prowadzenia działalności gospodarczej (ba, nawet codziennego życia) komputer jest nam niezbędny. I to w coraz większym stopniu.

 

Wynikiem pracy z komputerem jest nie tylko wyższa wydajność, lepsze wyniki finansowe, ale również piętrzące się "góry" megabajtów danych takich jak e-maile, archiwa grup dyskusyjnych, skróty ulubionych stron internetowych, czy wreszcie ogrom informacji w postaci dokumentów, baz magazynowych, raportów i wielu innych.

 

Czytaj dalej:  Archiwizacja Danych